Mano Sparnai: Diskusijos / Įvairūs klausimai / Tentinis angaras iš Kinijos


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: BENDRI KLAUSIMAI :: Įvairūs klausimai
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Tentinis angaras iš Kinijos
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
Stanislovas Čepaitis
Sk Lap 26 2023, 03:13
Dievas man nedavė sparnų-aš juos pasidariau pats
Užsiregistravęs dalyvis #51
Prisijungta: Pr Kov 10 2008, 07:15
Pranešimų: 103
Gal kas turit patirties angaro pirkimui iš Kinijos.
Į viršų
Albertas
Sk Lap 26 2023, 04:52
Užsiregistravęs dalyvis #39
Prisijungta: An Vas 26 2008, 11:37
Pranešimų: 1003
ir mane domintu
Į viršų
PovilasK
Sk Lap 26 2023, 09:01
Povilas
Užsiregistravęs dalyvis #549
Prisijungta: Kt Kov 11 2010, 10:53
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 739
Dalyvavau 5 angarų pirkime.
Pirmas angaras 2012, kiti vėliau. Taip pat pirkau keletą dešimčių aviacinių ausinių, ir pan.

Problema #1: Kiniečiai pradeda nesveikai užknist su savo reklamom: emailu, telefonu, whatsappu, ir pan.
Reklamuoja viską: pompas, uolų grežimo įrangą, naftos platformų įrangą, lėktuvus... Nesuprasi kokia logika, bet jei išleidi USD, tai varo su savo "dear bussiness partner Povilas". Jų ten belenkiek daug, labai mažam plote - tai ir elgiasi atitinkamai.

Problema #2:
Pradėjau jiem atrašinėt su prašymu atsiųst žaislų (noriu didmena imti), kaip prisegtoj nuotraukoj, tada "Taiwan is not China", tada
"Covid = China". Matyt, tokie dalykai labai negerai su jų "social score" reitingu draugauja, gavau daug baudos taškų - accountą sustabdė, komunikacija baigėsi (Prisegu)





Problema #3: iš kinijos į LT uostą siųsti neberizikuočiau. Pinigus priims, bet krovinys gali "užšalti" kokioj nors Ding-dong'ų muitinės sistemoj... Geriau į Rygą ar pan.


Bendrai procedūra:
1. Susirandi prekę alibaba.com
2. Atsirenki kokius 10 rimčiausiai atrodančių tiekėjų (iš 159454).
3. 3 mėnesius deriesi: prašai nuotraukų, nuolaidų, gauni pigesnius pasiūlymus iš kaimynų, ar tiesiog ignoruoji kol jie patys pradeda skambinėt (jie pradeda).
4. Paprašai sąskaitos (ten viskas kinietiškai, išskyrus sąskaitos numerį ir EUR).
5. Atskirai prašai transporto kainos ir sąlygų. Čia BŪTINA derėtis. Siuntimas sudaro didelę kainos dalį, plius nuo jo mokamas muitas ir PVM.
Siuntimo metodai yra du:
- FOB - free on board (kai tiekėjas įkrauna į laivą ir sandoris baigiasi
- CIF (draustas krovinys, kai tiekėjas atsakingas iki uosto)).
FOB gerokai pigesnis, aš juo ir siųsdavau viską.

6. Transporto sąlygas siunti litofcų transporto bendrovėm - prašai pasiūlyti jų sąlygas, lyginis su kiniečiais ir vėl deriesi....
7. Transporto kainos smarkiai skiriasi, priklausomai nuo metų laiko ir gali kainuot nuo 500 EUR iki kelių tūkstančių EUR,
priklauso nuo somalio piratų aktyvumo, ar audrų sezonas - ar ne, ir t.t.

Moki pinigus.

Tris mėnesius skaitai forumuose, kad ding-dongas gyvenime tris tikslus: pastatyt namą, pasodint medį, ir apknist europietį, tačiau panašu, kad tai yra tiesa tik dalim atvejų.

8. Atvykus į uostą, LR muitinė praneša telefonu/emailu ir liepia susirasti muitinės tarpininką išmuitinimui. Tie paprašo pirkimo sąskaitos, mokėjimo įrodymų, Bill of lading dokumento, paima kelis šimtus EUR už paslaugą ir "išmuitina", liepdami sumokėti 10% muitą nuo krovinio vertės + siuntimo ir PVM'ą (21% ant anksčiau minėtų).

9. Jei iš kinos plukdys tris mėnesius už 500 EUR, tai nuo klaipėdos iki namų veš už dar tiek pat. Išsikrovimo laikas bus 2 valandos (po to fūristui viršvalandžiai). Todėl reikės mokėt dar 200 už fiskarą, ar kitą techniką (rankom neiškrausit - vienas angaras ~4 tonos).


p.s.
kolektyvas, paruošęs siuntą:



Į viršų
Tinklalapis
 

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0873sek,0.0117iš to užklausomsDB užklausos:27. Naudojama atmintis:3,726kb