Mano Sparnai: Diskusijos / Literatūra / A.Navaičio atsiminimų knygos "Šimtmečio Skrydis" pristatymas


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: KITA :: Literatūra
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
A.Navaičio atsiminimų knygos "Šimtmečio Skrydis" pristatymas
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
Administratorius
Pr Geg 01 2017, 08:28
Nerijus

Užsiregistravęs dalyvis #3181
Prisijungta: Tr Kov 05 2014, 08:11
Pranešimų: 988
2014 m. spalio 23 d. Vytautas Navaitis VšĮ Plieno sparnams perdavė savo tėvo, karo lakūno, dim. plk. ltn. Antano Navaičio (1913-2013) sukaupto archyvo dalį, kurią sudarė daugiau kaip 400 lapų. Karo lakūno kauptame archyve saugoma parengtų straipsnių rankraščiai, susisteminta informacija apie Lietuvos kariuomenės karininkų tarnybą ir pokarinį likimą, iškarpos iš įvairių periodinių leidinių apie Karo aviaciją ar Lietuvos kariuomenę ir joje tarnavusius karius.

Praėjus kiek daugiau nei porai metų VšĮ Plieno Sparnai vardu noriu jus pakviesti į A.Navaičio atsiminimų knygos "Šimtmečio Skrydis" pristatymą Lietuvos aviacijos muziejuje 2017 m. gegužės 12 d. 15 val.

Pirmos eilės karo lakūnas, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius dim. plk. ltn. Antanas Navaitis - žinomas daugelio publikacijų, pagrįstų dokumentais ir amžininkų atsiminimais apie tarpukario Lietuvos kariuomenę, karo aviaciją ir tremtį, autorius ir bendraautorius. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime, buvo Lietuvos atsargos karininkų sąjungos centro valdybos narys. A.Navaičio išgyvenusio beveik 100 metų, atsiminimuose, kaip autentiškame šio Lietuvos istorijos šimtmečio liudijime, atsispindi giliausiai atmintin įstrigę įvykiai, o juos papildančiose laiškų ištraukose tai, kas tada jį labiausiai jaudino, - tų dienų, laiko nenugludinti jausmai. Knyga skirta visiems besidomintiems Lietuvos kariuomene ir jos aviacija, tremtinių ir pokario partizanų likimais. Su komentarais pateikiami su aprašomais įvykiais susiję dokumentai ar jų ištraukos. Knyga gausiai iliustruota pirmą kartą publikuojamomis nuotraukomis.

[ Redaguota Pr Geg 01 2017, 08:47 ]
Į viršų
 

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0840sek,0.0150iš to užklausomsDB užklausos:25. Naudojama atmintis:3,669kb