Mano Sparnai: Diskusijos / Technologijos / Braižyba


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: LĖKTUVO GAMYBOS, KONSTRAVIMO KLAUSIMAI :: Technologijos
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Braižyba
Eiti į puslapį   <<      
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
Rolandas
Sk Rgp 26 2018, 07:31
rolandas
Užsiregistravęs dalyvis #8
Prisijungta: An Vas 19 2008, 01:09
Pranešimų: 5558
Labai keista, kai šiuolaikinis inžinierius nesugeba pateikti eskizo tekintojui. Jei ką-atspausdina sudėtingą aksonometriją, kurios nei pats, nei tekintojas supranta.
Todėl ir siūlau išmokti daryti eskizus ranka. Pirma detalė-rimtas brėžinys, bet gali būti ir eskizas ranka.
Pavyzdžiui:










Į viršų
Marius
Pr Rgp 27 2018, 09:42
Kas nori- ieško galimybių, kas nenenori-priežasčių.
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 11:18
Vieta: Visaginas
Pranešimų: 2892
Kažkaip prisiminiau, beveik apie tai:

Сидит чукча с удочкой на берегу Берингова пролива. Всплывает американская подводная лодка:
Американец:
— Куда русская подводная лодка поплыла видел?
Чукча:
- туда, показывает пальцем.
— ОК. Норд-ост, го, го, го.
Американцы уплывают на северо-восток.
Всплывает русская подводная лодка:
— Эй, чукча, куда американская подводная лодка поплыла видел?
Чукча:
— Норд-ост.
Командир подлодки:
— Ты не умничай, ты мне пальцем покажи.

[ Redaguota Pr Rgp 27 2018, 09:45 ]
Į viršų
vytas
An Rgp 28 2018, 12:12
nespjauk į vandenį,jei nieks jo negers
Užsiregistravęs dalyvis #34
Prisijungta: Pr Vas 25 2008, 09:49
Pranešimų: 2966
žinau,būsim blevyzgojimu apkaltinti ir ištrinti.Bet negi visąlaik rimtiems būti.
labai senai dirbau kauno "Centrolite" KB. Pensijinio amžiaus Vyr konstruktorius liepia man nueiti į cecha ir pamatuoti kažkokio dangčio diametrą. Paimu slankmatį,pamatuoju ir gryžes sakau ; -diametras tiek ir tiek mm. O vyr konstruktorius man piktai:- tu čia slėpkis su savo milimetrais.Tu paimk pagaliuką,pridėk ir nulaužk,kiek reikia...
Juokinga,bet man atrodo,kad labai neužilgo bus juokingas ir eskizas ant popiergalio. Bent jau aukštosiose jau senai viskas braižoma kompuose.
Į viršų
Rolandas
An Rgp 28 2018, 01:00
rolandas
Užsiregistravęs dalyvis #8
Prisijungta: An Vas 19 2008, 01:09
Pranešimų: 5558
Tik nesvaikit.
Turėdamas laiko, paaiškinsiu, kaip braižomas eskizas ant popiergalio.


Tik pilnai perėję prie CNC staklių, galėsim galvoti apie kompiuterinį braižymą, visai atsisakant popierinių eskizų.
Dažnai užsakau detales, išpjautas lazeriu ar vandeniu. Ten jau popierinio eskizo neužtenka.
Į viršų
vytas
An Rgp 28 2018, 04:18
nespjauk į vandenį,jei nieks jo negers
Užsiregistravęs dalyvis #34
Prisijungta: Pr Vas 25 2008, 09:49
Pranešimų: 2966
Nepyk Rolandai,bet aš manau,kad tu man nepaaiškinsi nieko naujo,apart to,ką aš išmokau institute ir vėliau dirbdamas kostruktoriumi keletoj gamyklų. Teko projektuoti gan sudėtingus mechanizmus ir daryti detalius brėžinius.Ne eskizus.manau žinai,kuo detalus brėžinys nuo eskizo skiriasi? Ogi tuo,kad paėmęs brėžinį BET kuris darbininkas padarys detalę tiksliai,kokią tu suprojektavai. Brėžiniai būdavo atliekami griežtai pagal GOST.Po mūsų pabraižymo keliaudavo į standartizacijos biurą,kur pedantiškos moterėlės ištikrindavo visus netikslumus.
Manau tas,kuris moka padaryti darbo brėžinį,tikrai sugebės padaryti eskizą. Nes eskizas žymiai paprastesnis,jis yra laisvos formos,jame nebūtina laikytis
braižybos standartų. Tačiau pagal tokį eskizą detalę gali pasigaminti pats arba pažystamas tekintojas,ar frezuotojas.Tas kuris tau galės paskambint arba prieiti ir pasiklausti,kai ko truks. Esu jau daug tų reikalavimų pamiršęs,bet tiesiog užmečiau akį į tavo pavyzdžius ir matau,kad kur nekur tiesiog trūksta matmenų.Pvz kaip išgręžti skylę,jei nenurodytas jos gylis??Daugelyje tavo eskizų neteisingai parinkta matmenų bazė.Jei detalė netiksli,tai niekis. Tikslios detalės pagal tokius eskizus nepagamintų niekas.
Projektavimas kompe jau nekalbant,kad žymiai sutaupo laiko(atpuola juodas darbas),bet programos pačios suranda ir ištaiso klaidas,atlieka stipruminius paskaičiavimus ir t.t..
Vien žodž,iš viso pliurpalojimo noriu pasakyt,kad visada buvo ir bus projektuojančių kompu ir darančių eskizus popieriuje.Jau vien dėl to,kad nevisi turi laiko ir noro mokinti dirbt su kompu

[ Redaguota An Rgp 28 2018, 04:32 ]
Į viršų
Rolandas
An Rgp 28 2018, 05:09
rolandas
Užsiregistravęs dalyvis #8
Prisijungta: An Vas 19 2008, 01:09
Pranešimų: 5558
Jei ši tema įdomi tik tau ir man, matyt apie tai daugiau neverta kalbėti.
Į viršų
vytas
An Rgp 28 2018, 05:28
nespjauk į vandenį,jei nieks jo negers
Užsiregistravęs dalyvis #34
Prisijungta: Pr Vas 25 2008, 09:49
Pranešimų: 2966
Ai ,vistiek geriu kavą,nieko neveikiu....Manau ar pyksim,ar ne,mūsų karta jau eina po biškį nuo scenos.Jaunimas daug ką mąsto kitaip.Jiem ne tik,kad eskizų nebereikia,jie viską stengiasi turėti čia ir dabar ir su minimum vargo. Turbūt pamenat visai neseną atvejį,kai vienam forumiečiui prireikė kažkokios plastikinės kaladėlės skraidyklei. mes jam siūlom pigiai pasigaminti,bet jam patogiau užsakyti iš UK.Permokėti,perlaukti,bet užtat MINIMUM PASTANGŲ.Atėjo vartotojų karta ir nieko mes nepapūsim. Ir aplamai, sekmadienį buvau Pink Floyd koncerte. Studentaudamas ,kad nusipirkt jų albumą paskutines kelnes pardaviau. O mano sūnus paklausė-:kas jie tokie? kažkokie seni pirdūnai.Ot selas-jėga!Ar yra prasmė ką nors aiškinti

[ Redaguota An Rgp 28 2018, 05:31 ]
Į viršų
Marius
Tr Rgp 29 2018, 07:32
Kas nori- ieško galimybių, kas nenenori-priežasčių.
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 11:18
Vieta: Visaginas
Pranešimų: 2892
Čia matai kas kam patogu, kas ką turi ir moka.
Ranka senai beveik nieko nepiešiu, nebent dydžius pasižymiu.
Vėliau prie PC prisėdus pasidarai braižymo programa eskizą, nebūtinai brėžinį , kurį gali kokiam tekintojui paduoti ir pats dar vizualiai pasižiūrėti realius dydžius, detalių eigas ir pan. Su popieriniais sudėtingiau.
O tokius ir saugoti jei reik paprasčiau ir bet kada pakoreguoti jei reik gali, nereik visko perbraižyti.
Į viršų
Reno
Tr Rgp 29 2018, 11:56
Užsiregistravęs dalyvis #664
Prisijungta: Kt Spa 21 2010, 05:44
Pranešimų: 1401

vytas rašė ...

Ai ,vistiek geriu kavą,nieko neveikiu....Manau ar pyksim,ar ne,mūsų karta jau eina po biškį nuo scenos.Jaunimas daug ką mąsto kitaip.Jiem ne tik,kad eskizų nebereikia,jie viską stengiasi turėti čia ir dabar ir su minimum vargo. Turbūt pamenat visai neseną atvejį,kai vienam forumiečiui prireikė kažkokios plastikinės kaladėlės skraidyklei. mes jam siūlom pigiai pasigaminti,bet jam patogiau užsakyti iš UK.Permokėti,perlaukti,bet užtat MINIMUM PASTANGŲ.Atėjo vartotojų karta ir nieko mes nepapūsim. Ir aplamai, sekmadienį buvau Pink Floyd koncerte. Studentaudamas ,kad nusipirkt jų albumą paskutines kelnes pardaviau. O mano sūnus paklausė-:kas jie tokie? kažkokie seni pirdūnai.Ot selas-jėga!Ar yra prasmė ką nors aiškinti

...paskutiniai sakinai ypač pralinksmino
Į viršų
Eiti į puslapį   <<       

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0715sek,0.0067iš to užklausomsDB užklausos:28. Naudojama atmintis:3,880kb