Mano Sparnai: Diskusijos / Bepiločiai / Modeliai, bepiločiai ir kita smulkmė


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: TECHNIKA :: Bepiločiai
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Modeliai, bepiločiai ir kita smulkmė
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
KL
Pr Sau 23 2012, 05:33
Užsiregistravęs dalyvis #13
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:59
Pranešimų: 969
Nežiūrint Kęstučio bandymų "užplepėti" temą, gal kas dar turi konkrečių pasiūlymų?
Labai būtų vertinga patirtis apie skraidymų organizavimą bendroje erdvėje.
Ypač tų, kurie skraido ir su modeliais, ir su ULO/MKO.
Ačių Andriui už atsakymą...
Į viršų
KL
Pr Sau 23 2012, 05:44
Užsiregistravęs dalyvis #13
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:59
Pranešimų: 969

AR rašė ...
Gal man kas nors galetu paaiskinti kaip tas leidimas/licencija pakeistu modelio ir orlaivio susidurimo tikimybe?

Aš tikiuosi, kad pačią licencijavimo tvarką pasiūlys patys modelistai per savo federaciją.
Mano įsivaizdavimu, tai būtų trumpas kursas apie oro erdvės ir eismo pagrindus su vietine specifika.
Sąrašas tų, kuriems "daėjo" ir būtų licencija.
Gal yra kitų pasiūlymų?
Gal galėtumėt, pavyzdžiui, padėti apmokymuose ir pavežioti kokį "kursantą" šalia skraidančių modelių, kad įsivaizduotų padėtį ir "iš kitos pusės"?
Į viršų
Valdas-Fox
Pr Sau 23 2012, 06:00
ValdasFox
Užsiregistravęs dalyvis #636
Prisijungta: Pn Rgs 10 2010, 02:23
Pranešimų: 387
KL rašė ...

Nežiūrint Kęstučio bandymų "užplepėti" temą, gal kas dar turi konkrečių pasiūlymų?

Konkretus pasiūlymas - nereglamentuot šitos temos. Bet jis kažkodėl net nesvartomas. Toks jausmas, kad iš viršaus yra nuleistas įsakymas, dabar vienintelis klausimas yra KAIP.
Į viršų
AR
Pr Sau 23 2012, 07:34
www.ROTORKLUBAS.lt
Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 08:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 3567
KL rašė ...

AR rašė ...
Gal man kas nors galetu paaiskinti kaip tas leidimas/licencija pakeistu modelio ir orlaivio susidurimo tikimybe?

Aš tikiuosi, kad pačią licencijavimo tvarką pasiūlys patys modelistai per savo federaciją.
Mano įsivaizdavimu, tai būtų trumpas kursas apie oro erdvės ir eismo pagrindus su vietine specifika.
Sąrašas tų, kuriems "daėjo" ir būtų licencija.
Gal yra kitų pasiūlymų?
Gal galėtumėt, pavyzdžiui, padėti apmokymuose ir pavežioti kokį "kursantą" šalia skraidančių modelių, kad įsivaizduotų padėtį ir "iš kitos pusės"?



Mano galva uztektu, kad modelistu organizacijos tiesiog nuolatos primintu savo nariams apie butinibe pasidometi oro erdves naudojimo tvarka. Pacios licencijos, kursai nieko nepakeis. Zinoma isklausius kursus uzdedamas "pauksciukas" o valdininkams to ir reikia- taciau realios situacijos tai nekeis.

Paskraidinti modelista galima - tik naudos is to jokios- jie ir patys zino kaip sunku pastebeti modeli is didesnio atstumo.
Į viršų
JonasKr
Pr Sau 23 2012, 08:51
skrendam
Užsiregistravęs dalyvis #306
Prisijungta: Pn Sau 09 2009, 09:53
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 1558
Bet suvokimo, kad jie taip pat yra oro eismo dalyviai - tikrai nelabai kas turi. O čia iš esmės tai ir svarbiausia. Juk net kai kurie parasparnistai lekioja taip, tarsi ore būtų vieninteliai. Laisvė - suprasta būtinybė. Būk laisvas tiek, kol nevaržai kitų laisvės. Eeeee... čia Kęstučio reikalai... Jeigu bus tyla arba pastatyti ragai - valdininkai padarys taip, kaip jiems atrodo. DAbar bandoma ieškoti tarpusavio supračio. Ir tai gerai.
Į viršų
KL
An Sau 24 2012, 09:16
Užsiregistravęs dalyvis #13
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:59
Pranešimų: 969
Pabandysiu dar kartą iš pradžių:

- Iki šiol LR neturėjo jokių taisyklių RC/bepiločiams (skirtingai nuo daugelio kraštų),
- Dabar atsirado policijos "žoliapjovė", kuri kelia realią grėsmę piliečiams (čia ne mano, o daugumos modelistų nuomonė),
- CAA, neturėdama kur trauktis, sudaro grupę taisyklėms kurti. Traukinys pajudėjo, taisyklės nustaytu turi būti paruoštos. Kokios jos bus - priklauso ir nuo pačių aviatorių.
- Desperatiškai bandau įvertinti visų interesus. Kol kas gaunu vien gūzus.
- Iš vienetinių pasisakymų, suprantu, kad modeliai ir bepiločiai (kurie dabar plinta kaip maras - kiniečiai štampuoja kaip Legus) jokių problemų skraidūnams nesudaro. Išskyrus Rolandą.

Reiškia niekas iš Jūsų neprieštaraus, jeigu jiems bus leidžiama skraidyti bendroje erdvėje, netgi be jokio paruošimo.
Ir nekaltins valdžios, jeigu kas (neduokdie).

Galiu daryti tokias išvadas?

Į viršų
NNN
An Sau 24 2012, 09:31
NNN
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:56
Pranešimų: 5732
KL rašė ...

Pabandysiu dar kartą iš pradžių:

- Iki šiol LR neturėjo jokių taisyklių RC/bepiločiams (skirtingai nuo daugelio kraštų),
- Dabar atsirado policijos "žoliapjovė", kuri kelia realią grėsmę piliečiams (čia ne mano, o daugumos modelistų nuomonė),
- CAA, neturėdama kur trauktis, sudaro grupę taisyklėms kurti. Traukinys pajudėjo, taisyklės nustaytu turi būti paruoštos. Kokios jos bus - priklauso ir nuo pačių aviatorių.
- Desperatiškai bandau įvertinti visų interesus. Kol kas gaunu vien gūzus.
- Iš vienetinių pasisakymų, suprantu, kad modeliai ir bepiločiai (kurie dabar plinta kaip maras - kiniečiai štampuoja kaip Legus) jokių problemų skraidūnams nesudaro. Išskyrus Rolandą.

Reiškia niekas iš Jūsų neprieštaraus, jeigu jiems bus leidžiama skraidyti bendroje erdvėje, netgi be jokio paruošimo.
Ir nekaltins valdžios, jeigu kas (neduokdie).

Galiu daryti tokias išvadas?




Sakiau jau MAN ASMENIŠKAI jie nemaišo ...

Į viršų
Rolandas
An Sau 24 2012, 10:20
rolandas
Užsiregistravęs dalyvis #8
Prisijungta: An Vas 19 2008, 01:09
Pranešimų: 5558
Yra du variantai:
-CAA po konsultacijų sukuria dokumentą, ribojantį "žoliapjovės" kabojimą virš galvų, gal būt ribojantį jos masę, privalomą gelbėjimo sistemą. Nežinau, juk yra užsienio pavyzdžiai.Dokumentas turėtų drausti RC modelių skrydžius pakilimo tako galuose.
-CAA nedaro nieko arba beveik nieko. Kažkam modelis prakiurdina galvą arba pakliūna į propelerį. CAA bara žurnalistai ir avarijų tyrėjai. CAA atgailauja ir priima tikrai drakoniškas taisykles...
Aš renkuosi pirmą variantą.
Į viršų
AR
An Sau 24 2012, 10:43
www.ROTORKLUBAS.lt
Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 08:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 3567
KL rašė ...


- Desperatiškai bandau įvertinti visų interesus.


Vat uz tai gerbiam (net jei is kai kuriu pasisakymu taip neatrodo)

KL rašė ...

Reiškia niekas iš Jūsų neprieštaraus, jeigu jiems bus leidžiama skraidyti bendroje erdvėje, netgi be jokio paruošimo.
Ir nekaltins valdžios, jeigu kas (neduokdie).

Galiu daryti tokias išvadas?




Siandien dienai tikrai netrukdo. O bendroje erveje skraidyti galima tik zinant ir laikantis tos erdves taisykliu (tas turi galioti visiems - modeliams taip pat).
Į viršų
AR
An Sau 24 2012, 10:46
www.ROTORKLUBAS.lt
Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 08:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 3567
Rolandas rašė ...

Dokumentas turėtų drausti RC modelių skrydžius pakilimo tako galuose.

Jau yra taisykles (pvz aerodromo vadovas) nustatancios aerodromo erdves naudojimo tvarka - tiesiog reikia ju laikytis. Kam kurti nauja draudima, kuris dubliuos esama draudima?

[ Redaguota An Sau 24 2012, 10:46 ]
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0765sek,0.0086iš to užklausomsDB užklausos:30. Naudojama atmintis:3,942kb