Mano Sparnai: Diskusijos / Kiti lėktuvo gamybos klausimai / Kas mokat naudotis SolidWorks


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: LĖKTUVO GAMYBOS, KONSTRAVIMO KLAUSIMAI :: Kiti lėktuvo gamybos klausimai
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Kas mokat naudotis SolidWorks
Eiti į puslapį       >>  
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
Marius
Tr Kov 25 2009, 12:26
Kas nori- ieško galimybių, kas nenenori-priežasčių.
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 11:18
Vieta: Visaginas
Pranešimų: 2892
Tai va jau kuri laika sedziu namie vakarais ir darau savo skraidykles modeli su SolidWorks.
Vezimas visas is nerzaveikos (AISI 304). Bet bedarant iskilo keletas klausimu del pacios programos- joje kazkaip galima iterpti pvz varztus, bet niekap neperkandu kaip, yra ten Toolbox'as, gal kas galit paaiskinti kaip juo naudotis?
Ir dar kitas klausimas kaip naudostis toje pacioje prgramoje CosmosWorks kur galima paziureti kur yra apkrautos vietos veikiant tam tikrom jegom.
Kol kas, ka esu padares idedu pora piesinuku.
Programa patogi dar ir tuo kad pvz galima sikarto matyti svori ir sovrio centra. Kaip matome kol kas vezimo svoris ~40kg. Kaip nerudijancio plieno tai tikrai manyciau neperdaugiausia. Keliose vietose jau zinau kur galima sutaupyti svorio. Bet dabar darau taip kaip jau padaryta "naturoje", o po to matysim.
O siaip kaip Rolandas sako- kritikuokit (tik batais neuzmetykit. )





[ Redaguota Tr Kov 25 2009, 12:29 ]
Į viršų
NNN
Tr Kov 25 2009, 08:14
NNN
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:56
Pranešimų: 5732
Porą esminių pastabų:
1. Pilonas turi būti nulenkiamas žemyn taip, kad būtų galima vienam prijungt ir pakelt sparną.
2. Stūmio (traukos) jėgos vektorius turi eit per masių centrą (žiūr. mano įdėtas nuorodas į FAA vadovėlius).

Jei nelabai žinai, kaip sulankstomas vežimas uždedant sparną, tai savaitgalį, jei skrisiu, tai nufotografuosiu visą procesą:)

Jei nuspręsi imtis tokio konstrukcijos pakeitimo, tai gali būti, kad bakas esamoj vietoj nebetiks:( Nors, yra įvairių sprendimų (žiūr. pvz. Tanarg).

Beje, K.Mikalauskas kaip tik dabar yra bebaigias originalų sulankstomą dvivietį, pritaikytą didesniems motorams, vežimą. Labai rekomenduočiau pasidomėt.

[ Redaguota Tr Kov 25 2009, 08:14 ]
Į viršų
Audrius
Tr Kov 25 2009, 08:27
Svečias
Kai reiks medziagas gauti,tiksliai tokiu gal negausi tai ir svoris keisis ir svorio centras,gal dar prietaisai dasides ,sedyne kuriu svoris nezinomas.Programa tiksliau paskaiciuija detale is vienos medziagos,kai daug sudesi ivairiu tai tik apytikriai gausis.Kai praktiskai padarai tada reikia vistiek ka nors koreguoti,optimuoti ir tt.
Į viršų
Marius
Tr Kov 25 2009, 12:24
Kas nori- ieško galimybių, kas nenenori-priežasčių.
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 11:18
Vieta: Visaginas
Pranešimų: 2892
1.Na del pilono Kestuti sutikciau su tavim jei man sparna reiktu kas diena uzdedinet ir dar vienam, o jei as ji uzdejau ir viskas? Bereikalingos detales.
2. Del stumio jegos vektoriaus tai labai abejoju ar jis pas ka eina tiksliai per masiu centra, man atrodo kad dazniausia siek tiek auksciau. Kitaip reik labai aukstint vaziuokle ir leist varikli zemiau, bet jeigu paziurejus kad ir tendencijas KSK, tai vezimai dabar daromi kurie yra labai zema vaziuokle, del ko ir masiu centras zemai, o stumio jegos asis realiai jei sraigtas pvz 1,6m. reikalavimas nuo zemes ~300mm, vaziuokle dar suseda ~100mm, tai stumio jegos vektorius gausis kazkur 1,2 metro aukstyje nuo zemes.
O skraidykle esu gyva mates maciau kaip ju pilnonai lenkiasi. bet nuotraukas dek, bus instrukcija kaip tai reik daryt.
Kuom bakas toj vietoj uzkliuvo? Siaip sakyciau jis kaip tik toj vietoj, nes ten nepriklausomai jis pilnas ar tuscias mases centras nesikeis. Kuro bako talpa ~36ltr.
Na jei zinai Kestuti kad kas ka idomaus daro ir dar prie pacio kur netoli, tai prasymas ir pasiulymas, pafotkink ir aprasyk, nes neprivazinesi pas visus. O informacija tirkai gali buti naudinga.
Audriui:
As pirma pamastau kaip galima butu padaryti, paziuriu ar realiai galiu gauti tas medziagas, po to pasipaisau ir nupirkes jau darau. Su nerudijanciu plienu kol kas problemu nera.
O svori programa paskaiciauja tikrai pakankamai tiksliai, jei pas ja kataloge yra ta medziaga. Lyginau su pateikiama informacija pas prekiautojus nerudijanciu plienu.
O programa skaiciauoja bendru detaliu masiu sumos atzvilgiu. Sutinku kad cia nera 100%, kadangi norint gauti arti 99% tiksluma, reik turet reliai nupaisytas visas detales. o pvz tokiu kaip prietaisu nezinau ar galima ir ar realu nupiesti kad gauti tikslu svori, bet cia yra ivairiu gudrybiu....pasverk prietaisa, paziurek ismatavimus ir padaryk isores atzvilgiu panasu gamini, kad nutaikyt jo svori, gali keist ir medziagas ir pvz kurpuso sieneles storuma, kol parodys programa toki svori kuris tave tenkins.
O kad teks koreguoti, nesigincysiu, nes visko net braizydamas nenumatysi, bet padarius realius pakeitimus gali vel ir brezinuka pakoreguoti.
Į viršų
vaids
Tr Kov 25 2009, 01:26
Užsiregistravęs dalyvis #30
Prisijungta: Pr Vas 25 2008, 01:30
Pranešimų: 150
Mariau kur gavai rusiska solid works'a? gal yra kur nemokamai.
Į viršų
Marius
Tr Kov 25 2009, 03:14
Kas nori- ieško galimybių, kas nenenori-priežasčių.
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 11:18
Vieta: Visaginas
Pranešimų: 2892
Pas mane multilanguage 2005m. versija.
Bet metus paisiau su angliska nes niekaip neikirtau kaip pakeist ta kalba. Ant DVD buvo aiskiai uzrasyta "anglijskije i ruskije versiji".
Nors kaip ja padaryt rusiska ar kitokia niekur neradau. Bet opytam nauchnogo tyka suzinojau, kad windowsuose, kur nustatymuose yra valiutos, reik nustatyti kad butu ne LT o rubliai ir kai perkrauni kompa viskas pasidaro rusiskai.
O siaip "ja nezhadnyj", jei kam reik galiu perrasyti ir atsiusti DVD.

[ Redaguota Tr Kov 25 2009, 03:45 ]
Į viršų
AHTAHAC
Tr Kov 25 2009, 05:14
AHTAHAC
Užsiregistravęs dalyvis #37
Prisijungta: An Vas 26 2008, 08:33
Pranešimų: 692

Marius rašė ...

Bet bedarant iskilo keletas klausimu del pacios programos- joje kazkaip galima iterpti pvz varztus, bet niekap neperkandu kaip, yra ten Toolbox'as, gal kas galit paaiskinti kaip juo naudotis?


Virustije meniu juostoje Tools>Ads-Ins...> atsidariusiam lange dedi paukstuka anst Solidworks Toolbox

Ir virsutiniam meniu atsiranda Meniu ToolBox

nai istens isirenki ko tau reikia. pvz varztus pasirenki standarta (DIN GOST ar dakoki) pasikui pasirenki varztu tipa ( pagal galvute ir t.t) ir tada su pele tempi pasirinta varzta ant kiaurimes vamzdyje kur esi nusibraizes ir jis automatiskai susicentruoja

analogiskia parenki saibas ir verzles - irgi tetmpi su pele ant varsto - jis automatiksia susicentruoja

Labai jau senas pas pona Solidas
daba jau 2009 galiam naudoti - pabandes nenoresi grizti prie 2005

Kasdien darbe braizau su Solidu - jai yra klausimu ir sugebesiu - prasom nesivarzyti, dziaugsiuos jai galesiu kuom padet
Į viršų
vaids
Tr Kov 25 2009, 08:47
Užsiregistravęs dalyvis #30
Prisijungta: Pr Vas 25 2008, 01:30
Pranešimų: 150
Butu neblogai, kad ir senas Solid Works'as, jei nesunku tai padaryk DVD, nes tik AutoCad turiu. Gal kada ir mano pagalbos prireiks.
Siuo metu dirbu su suvirinimo reikmenimis, gal kada reiks kokios konsultacijos.
Siaip dukterine imone turi panca su lazeriu tai jeigu reiks kokias nors detales ispjaut pabandysiu padet.
Į viršų
Marius
Tr Kov 25 2009, 08:53
Kas nori- ieško galimybių, kas nenenori-priežasčių.
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 11:18
Vieta: Visaginas
Pranešimų: 2892
o kokiu adresu siust...... parasyk man i e.pasta
Į viršų
NNN
Tr Kov 25 2009, 09:03
NNN
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:56
Pranešimų: 5732
Marius rašė ...

1.Na del pilono Kestuti sutikciau su tavim jei man sparna reiktu kas diena uzdedinet ir dar vienam, o jei as ji uzdejau ir viskas? Bereikalingos detales.
2. Del stumio jegos vektoriaus tai labai abejoju ar jis pas ka eina tiksliai per masiu centra, man atrodo kad dazniausia siek tiek auksciau. Kitaip reik labai aukstint vaziuokle ir leist varikli zemiau, bet jeigu paziurejus kad ir tendencijas KSK, tai vezimai dabar daromi kurie yra labai zema vaziuokle, del ko ir masiu centras zemai, o stumio jegos asis realiai jei sraigtas pvz 1,6m. reikalavimas nuo zemes ~300mm, vaziuokle dar suseda ~100mm, tai stumio jegos vektorius gausis kazkur 1,2 metro aukstyje nuo zemes.


1. Kaip nori, bet kas bus, jei laukuose tūpsi ir vienam teks viską išmontuot? Na, pvz, kad ir netikėtai pablogėjus oro sąlygoms, artėjant audrai, škvalui tektų tūpt aikštelėje....labai praverstų nuleistas sparnas žemėn Mano praktikoj taip yra buvę.

2. Visada sakiau mūsų konstruktoriams, kad jie daro esminę klaidą gamindami žemus vežimus. Pasižiūrėk prancūzų, anglų, vengrų konstrukcijas.
Man irgi neįprasta buvo, bet kai paskraidžiau, supratau privalumus. Visų pirma, tai yra privaloma - traukos vektorius turi eiti per masių centrą. Tai ypatingai svarbu balansuojamiems aparatams, nes, jei jis eina aukščiau, tai dalis traukos jėgos perduodama tiesiogiai sparnui, o tada jis prasčiau reaguoja į svorio perkėlimą valdant orlaivį ir pasekmės beveik garantuotai bus fatališkos, ypač kritinėmis situacijomis. Tai irgi mums yra žinoma...vieną palaidojom. Prisimink, kaip buksyruojama laisva skraidyklė, kaip tvirtinamas "Moskito" variklis...suprasi esmę. Beje, tame vadovėlyje yra pavaizduota laisva skradyklė su varikliu, pritvirtintu prie sparno. Tokia schema dar šiaip taip tinka, jei variklis yra labai silpnas - iki 15 AJ. bet, uždėjus galingesni bus bėdos, nes sparnas nebereaguos į piloto svorio perkėlimą...

Nenoriu čia plačiau dėstyti teorijos. Vis dėlto geriau, kad atvažiuotum. Beje, Kazio vežimas yra Karmėlavoj, tai man irgi nepaprasta yra ten patekt. Gegužės 9 d. KSK vykdys tech. apžiūrą....


[ Redaguota Tr Kov 25 2009, 09:10 ]
Į viršų
Eiti į puslapį       >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0958sek,0.0104iš to užklausomsDB užklausos:28. Naudojama atmintis:3,891kb